Kolorowy świat na oddziale dziecięcym

Data: 28-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolorowy świat na oddziale dziecięcym

Wspaniała, spontaniczna akcja, polegająca na odmalowaniu sal na oddziałach dziecięcych w pilskim Szpitalu Specjalistycznym, dobiegła końca. Przedsięwzięcie, zainicjowane i firmowane przez stowarzyszenie „Matki Wariatki”, zakończyło się wielkim sukcesem, na który złożył się wysiłek licznego grona osób dobrej woli. Podsumowanie akcji zorganizowano w szpitalnym holu, w piątkowe południe.

Mija pół roku od momentu, w którym stowarzyszenie „Matki Wariatki” w Pile zarejestrowało swoją działalność. Zachęcałem do tego panie, z Patrycją Kujawą na czele, bowiem zdaję sobie sprawę, że rejestracja stowarzyszenia może pomóc w realizacji konkretniejszych celów, na przykład w staraniu się o dotacje. Akcja pod nazwą: „Matki Wariatki malują szpital” to doskonały przykład funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Wszyscy graliśmy do jednej bramki z doskonałym skutkiem. Ja też z własnej kieszeni sfinansowałem remont jednej z sal. Dzięki współdziałaniu, mamy dziś dziesięć wymalowanych pokoi. Bardzo dziękuję stowarzyszeniu i wszystkim sponsorom. Ponownie udowodniliśmy, że razem można dokonać dużo więcej – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję: począwszy od dyrekcji Szpitala i jego personelu, poprzez niezawodnych sponsorów i mamy, które wpłacały pieniądze na remont oraz w inny sposób wspierały naszą pracę – powiedziała Patrycja Kujawa, która osobiście podziękowała wszystkim darczyńcom, wręczając im podziękowania i upominki.

Podczas spotkania starosta przypomniał o ostatnich działaniach, jakich Powiat się podejmuje w celu wsparcia działalności szpitali w Pile i Wyrzysku: - Kilka dni temu pozyskaliśmy blisko 5 mln zł na informatyzację obu placówek. Mamy już deklaracje na temat kolejnych funduszy, które tym razem zostaną przeznaczone na szpitalny sprzęt. Ponadto złożony został wniosek, którego pozytywne rozpatrzenie umożliwi wykonanie długo oczekiwanej termomodernizacji Szpitala w Pile.

Efekt prac robi wrażenie. Należy tylko życzyć, aby mali pacjenci, którzy będą podziwiali nowy wystrój oddziału, trafiali do pomalowanych sal jak najrzadziej.

O pomalowanie sal zadbali:

- sala balonikowa: Eligiusz Komarowski

- sala z pociągami - Pil-Building Sp. z o.o – wiceprezes Damian Kwiatkowski,

- sala wiejska - Eko Pralnia Magda – Rafał Filipkowski,

- sala miodowa – Marcin Porzucek, Sklep Zielarski Na Zdrowie – Tomasz Deresz, Salon Fryzjerski Angelo Rivieri – Michał Kranc, Sklep Świat Dziecka - Monika Siatkowska, Agnieszka Halama

- sala leśna – Ryszard Standio, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile i Alicja Tadych

- sala taneczna – Sławomir Wegner - Studio Tańca Beezone i Agnieszka Kamiennik

- sala kolorowa – Coulors Factory i Agnieszka Halama